Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Night Watch 2 - The Day Watch (2006)
subsunacs.net - Форуми > Игрални филми > Субтитри
didodido
[email="The.Day.Watch.2006.DVDRiP.AC3.2CD.XViD@SAB"]The.Day.Watch.2006.DVDRiP.AC3.2CD.XViD@SAB[/email]

Защо задухва вятъра?
За да заличи следите ни,
и никой да не знае, че още съществуваме.
Отдавна беше и никой вече не помни, как на Моста на Закона се срещнаха
воините на Светлината и Мрака...
Как се проливаше кръв.
Как трепна сърцето на Великия Гесар и спря битката.
Но веднъж, когато нощта бъде по-дълга от деня,
ще се появи новият Велик и ще потопи света в мрак.
И нищо няма да го спаси, освен Тебешира на Съдбата.


BG SUBS

Благодаря за търпението!
Определено филма оправда очакванията.
Приятно гледане!
Major Fu
Цитат(didodido @ 25 Feb 2006, 11:57 AM)
Eeee, хайде сега...
Така ми беше по благозвучно и мистериозно, за това съм я кръстил "гарванка", фуния, ала-бала ми простееше...smile.gif
А и безгрешни няма, пък и има други налични субтитри, към които можеш да се ориентираш.smile.gif
*

Ей, аз не се заяждам. Субтитри не ми трябват, но тогава се вдигна шум около тях и седнах специално да гледам филма втори път и тази "гарванка" ми се е врязала в паметта smile.gif . То ясно , че е нарочно така преведено.

@ronic
Цитат
Чакаме по-доброто, защото филмчето мисля си заслужава.

Филма го гледах понеже съм чел четирите публикувани книги от поредицата - да разбера колко отговаря на първоисточника smile.gif . Оказа се доста приятен , а ако вземем пред вид, че е руски , направо прекрасен. Не случайно режисьорът казва , че в създаването му е участвала половината страна. (подробно ТУК )

BTW филма е безпрецедентен и заради това , че е първият , който руснаците успяха да опазят до излизането на ДВД-то (15.02.2006). Онази размазня не се брои. Сега го има в формат и ДВД5 и ДВД9
strangera
Дидо благодаря!
Cyber_Knight
Много мерси за субтитрите tongue.gif
thankyou
<#thank#>
Cheeseus
Цитат(didodido @ 18 Feb 2006, 07:51 PM) *
[email="The.Day.Watch.2006.DVDRiP.AC3.2CD.XViD@SAB"]The.Day.Watch.2006.DVDRiP.AC3.2CD.XViD@SAB[/email]

Защо задухва вятъра?
За да заличи следите ни,
и никой да не знае, че още съществуваме.
Отдавна беше и никой вече не помни, как на Моста на Закона се срещнаха
воините на Светлината и Мрака...
Как се проливаше кръв.
Как трепна сърцето на Великия Гесар и спря битката.
Но веднъж, когато нощта бъде по-дълга от деня,
ще се появи новият Велик и ще потопи света в мрак.
И нищо няма да го спаси, освен Тебешира на Съдбата.


BG SUBS

Благодаря за търпението!
Определено филма оправда очакванията.
Приятно гледане!



А какво ще кажете да поправите някоя и друга грешка? Ето грешките само в горния цитат:

Защо задухва вятърът? -- Кой? подлог, пълен член.
За да заличи следите ни --- Няма запетайка преди "и".
и никой да не знае, че още съществуваме.
Отдавна беше и никой вече не помни как на Моста на Закона се срещнаха --- Тук не трябва да има запетайка.
войните на Светлината и Мрака... --- ВоЙни, с "й", не с "и".
Как се проливаше кръв.
Как трепна сърцето на Великия Гесар и спря битката.
Но един ден, когато нощта стане по-дълга от деня, --- Как така "веднъж"? "Но тогава" май звучи по-граматически и смислено? "Веднъж" се отнася до миналото, не до бъдещето. Също така може и глагола да сменим.
ще се появи новият Велик и ще потопи света в мрак.
И нищо няма да го спаси, освен Тебеширът на Съдбата. --- Кой ще го спаси? "Тебеширът".

Превод на този филм - един от любимите ми - се появи още когато филмът излезе. Ако няма да предложите по-качествен превод, защо се занимавате?
Bad_Nick
Ако си беше направила труда да погледнеш датите на постовете, щеше да разбереш, че някой се е сетил с голямо закъснение да благодари за едни много стари субтитри smile.gif
vendarq
къде мога да го открия в замунда и арена го няма???????
insomnias
Човекът, който бе благодарил за субтитрите, всъщност искаше и синхронизация за определен рилийз. Заявката му се намира тук: http://subsunacs.net/ib/index.php?showtopi...mp;#entry180806 - може би той ще каже откъде е дръпнал филма. Едно лично съобщение до него ще свърши работа, предполагам: http://subsunacs.net/ib/index.php?act=Msg&...&MID=135899 .
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.