Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: КОНКУРС ЗА ЛОГО НА ОТБОРА
subsunacs.net - Форуми > Други > Отбори > УНАКС ТИЙМ
Страници: 1, 2
Bad_Nick
В тази тема всеки потребител на subsunacs.net може да даде своето графично предложение за лого на отбора.
Очаквам пояснения от Spark по отношение изискванията към логото. След това темата ще бъде допълнена. Моля изчакайте ъпдейта на темата.
Phoenix
Предполагам, че конкурсът за лого ще бъде проведен след 15.03.2011 г., тоест след избор на име на отбора.
Spark
Не се ли пише TEAM? w00t.gif
Raikonen07
:Д:Д:Д:Д
propaganda
Грешка, прошка, оправих го. tongue.gif



Bad_Nick
Допълнителни пояснения по темата:
Темата се разделя на две части, но и двете ще бъдат обсъждани в тази тема.
1. Официално визуално лого на отбора
Бегли насоки : Никакви грандоманщини. Нещо семпло, свързано с унакс и с намек за субтитри.
2. Знак за субтитрите на отбора.
Spark ме уведоми, че скоро няма да може да се поставя пред субтитрите на отбора, но тъкмо има време да го измислим.
Изисквания: Размер 16х10 пиксела
Може да е 1 или 2 букви. Може да е символ или знак, но да има връзка с това, което правим.

Цитат(Phoenix @ 1 Mar 2011, 11:15 PM) *
Предполагам, че конкурсът за лого ще бъде проведен след 15.03.2011 г., тоест след избор на име на отбора.

Естествено.
Но нека хората да постват идеите си. Ако нещо си заслужава, то винаги може да се преработи с друго име.
Засега няма да поставяме краен срок. Логото не е от най-важните неща.
bpa
Ето и мой вариант на логото.
http://prikachi.com/images/202/3049202D.jpg
0ld SCho0l
Идея за малкото лого при субтитрите:

Ето как ще изглежда. Ако се сложи там разбира се.

Ето и голям тапет:
Cece
Съгласен съм с Old School за малкото лого, че трябва да са първите буквички.
Ето и моя вариант за голямото лого:
E-Tle
Цитат(Cece @ 3 Mar 2011, 03:41 PM) *
Съгласен съм с Old School за малкото лого, че трябва да са първите буквички.


Сесе, къде ги видя тия жени в КЕ /поне засега няма де/? Малко ми прилича на новинарски екип, на пръв поглед. biggrin.gif
Cece
Цитат(E-Tle @ 3 Mar 2011, 03:56 PM) *
Сесе, къде ги видя тия жени в КЕ /поне засега няма де/? Малко ми прилича на новинарски екип, на пръв поглед. biggrin.gif

Е сега, трябва да има разнообразие. biggrin.gif
И все пак след време отборът ще се разрастне. smile.gif
kitty JB
А! blink.gif Raikonen07, нещо подобно се зароди и в моята глава още преди време. (: (Но ще си я дообмисля и тогава ще я пусна тук.)Хубаво е, когато има синхрон!
propaganda
Лого и име.



Може и на кирилица. biggrin.gif
Spark
Както казах на Bad_Nick, логото трябва да е нещо семпло и с размери до 16х10, допълнително може да му се сложи ALT текст (като се задържи курсора на мишката върху него). Например нещо като картинката...
Bad_Nick
Цитат(Bad_Nick @ 2 Mar 2011, 11:28 PM) *
Допълнителни пояснения по темата:
Темата се разделя на две части, но и двете ще бъдат обсъждани в тази тема.
1. Официално визуално лого на отбора
2. Знак за субтитрите на отбора.
Spark ме уведоми, че скоро няма да може да се поставя пред субтитрите на отбора, но тъкмо има време да го измислим.
Изисквания: Размер 16х10 пиксела
Може да е 1 или 2 букви. Може да е символ или знак, но да има връзка с това, което правим.
dijon
Идеята Ви вече е реализирана отатъка. Има шпиони... или просто и те са го мислили тоя вариант.
mra4na
Отлично, Raikonen07 clapping.gif

Forza Ferrari rock.gif
propaganda
Според мен, трябва да има по-голямо лого, което да присъства в коментарите и обявените теми за превод на участниците в отбора.
То може да стои на различни места, примерно така:



Малкото лого, да е като показаното от 0ld SCho0l и видимо по начина обяснен от Spark, при вече качените субтитри. rolleyes.gif
Spark
Ако членовете на отбора искат лого на отбора да се появява под аватара трябва да ми пишат да ги преместя в отделна група, защото сега все още Primary Group им е Members.
Iron_Girl
Вижте прикачените файлове

Като потребител, ще се радвам да запазите името "Унакс", "Unacs". То ще е и олицетворение на хубавия сайт. А "team" , като чужда дума, отдавна е завзела мястото си в българския език. Тъй като изискването за лого е 16 пиксела, най походяща е идеята на Old_School, да се изписват само двете букви - UT, но защо не и да е в жълто, или в цвят, който ще съответства на голямото лого.
Ето и още една идея, колкото повече, толкова по-добре biggrin.gif

Хубав ден и успех на отбора victory.gif
Bad_Nick
Цитат(dijon @ 10 Mar 2011, 09:50 PM) *
Идеята Ви вече е реализирана отатъка. Има шпиони... или просто и те са го мислили тоя вариант.

Е, там хората не крадат. Ние сме крадците smile.gif
Там дидодидо е написал днес сутринта, че тази идея я имал от години, ама сега се сетили да я реализират. Може и така да е.
Няма какво да се занимаваме с тях. Имаме си работа за вършене.

Ники, просто са имали нужда от леко побутване wink.gif. Такава скоростна реакция означава, че сме на прав път smile.gif. peterx
rock68
Може би човека е имал много други идеи за реализиране преди това, и чак сега е дошъл ред на тази.Не му се сърдете,толкова много идеи коя по напрeд.
propaganda



Bad_Nick
Може ли някой да се опита да направи надпис UNACS TEAM върху оригиналното лого на филмовата компания Юнивърсъл?
Предполагам се сещате за логото - Земята и надпис Universal около екватора.
Bad_Nick
Цитат(Raikonen07 @ 15 Mar 2011, 09:45 PM) *

Много добре.
Опитай сега с по-малък шрифт и да наподобява оргинала, даже и като цвят.
dijon
Ам, това "чекче" дето се появява до КАДЪРНИТЕ субове, има ли смисъл такъв вид субове да се гласуват? Трябва да са с фиксиран рейтинг 5 или на мястото на рейтинга да се появява чекчето. Поне така си го представям аз. smile.gif Иначе се получава двусмислие. Субове с чекче, а рейтинг 1 (който може да се получи от хора, които не гледат сериала или не уважават даден преводач да му цъкат 1).
WizardBGR
Ето и моите две предложения smile.gif Надявам се, че няма да ме карате да пиша обяснителни записки като на другите конкурси за лога... smile.gif Не че нещо, ама "зеленият цвят символизира бла-бла, а квадратната форма е предпоставка за бла-бла" никога не са ми били силната страна smile.gif


Така пък биха изглеждали малките...

Spark
Харесват ми особено това второто на бял фон с черен цвят ако се кропне и събере в широчина 130-140 пиксела широчина, може да се сложи под аватара. И ако може да се направи прозрачно PNG, за да се запази полупрозрачността по ръбовете, т.е. да е с черен цвят на прозрачен фон.
А малките трябва да са най-много 10 пиксела височина и все пак да е нещо съобразено с тъмния фон на сайта.
propaganda
WizardBGR
Готово -
А ето и малките в "работна обстановка" biggrin.gif
Momchil
Ето моето предложение smile.gif
Bad_Nick
Цитат(Momchil @ 16 Mar 2011, 09:40 PM) *
Ето моето предложение smile.gif


Тази идея адски ме грабна. Простичко, стилизирано и ефективно.
Браво, Момчиле!

Направи още един вариант, в който U и Т да са един символ, за да напомня на котва.
Momchil
Това ли имаш предвид?
http://store.picbg.net/pubpic/8E/4E/3721fab920358e4e.jpg
Bad_Nick
Малко като лопата е станало.
Виж в първия вариант. Просто съедини двете букви долу.
Momchil
Ми доста варианти пробвах и не се получава добре :/ Лично на мен първият ми най-хареса, но ето:
http://store.picbg.net/pubpic/CF/9E/f847c0129b6ccf9e.jpg
propaganda
E-Tle
На Момчил бива, ама този розов цвят... Ние да не сме модератори на 8-ми март? biggrin.gif

Относно на WizardBGR, също става като замисъл, но това U много изтумбено ми се вижда. Малко трябва да се поработи върху него, иначе подкрепям Spark.

Бих дал следното предложение - вариантът на WizardBGR, само че с логото на Момчил, което да бъде в цветовата гама на WizardBGR.
Spark
Нещо такова ли?

rock68
Честито име на най-новия отбор в сайта.
Остава да се направи и избере едно хубаво лого и картината ще е завършена.Честито и спорна работа на всички.

НАЗДРАВЕ.
kitty JB
Идеята на Ник: букви
Моя "вариация на тема" с идея за слоган
Някои от предложенията за малкото лого до субтитрите са добре, но се надявам да избегнем прилика с лопати, разпъпили цветенца и т.н. Нещо семпло, например буквите UT, е добре.
E-Tle
Цитат(Spark @ 18 Mar 2011, 08:02 PM) *
Нещо такова ли?




Да, поне на мен ми се вижда най-свястното предложение до момента. smile.gif

Кити, ти да няма да ни правиш нещо като Юнивърсал студио?


ПП И не искам да си натрапвам своето, но може това, което пиша в субтитрите си накрая - The Future Is OURS - да бъде нещо като мото на отбора. Само предлагам, като всичко това да бъде в подписа на всеки член - имам предвид логото, а може би и мотото, което да се приеме от отбора.
peterx
Предложенията стават все по-добре smile.gif. Трябва обаче да се определи и краен срок за предлагането им.

E-Tle, може би е добра идея тук да се дават и предложения за мото на отбора.

Иначе, аз вече използвам:
UNACS TEAM
Join US. The Future Is OURS.
propaganda


Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.