Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Terminator 2 - Judgment Day (1991)
subsunacs.net - Форуми > Игрални филми > Субтитри
SeeKNDestroY
Gloripeace
Култови филми с различни версии:
инфо из imdb/Alternate-versions; wiki,,, и т.н,
най-обстойно със сравнения са на долупосочения сайт:
(даже май се поддържа на немски, после пускат на английски;
така че нейде из статиите да не се чудите, ако е останало дойчовското,
или реплики да са препреведени, а не официалното изречени – подробности ; )
movie-censorship.com/terminator
Дори с бонус още “Терминиращи”, но да подкараме п0редицата:
повечето може и да се намерят излъчвани/издавани по-цензурирани –
за да падне възрастовата граница, просто премахвани по-брутални кадри...
Salvation: Спасение без Шварценегер = кино-версия + режисьорска/удължена,
Rise of the Machines: Бунтът на машините в подрязване на кадрите, среща се И при ДРУГИте...
2: Judgment Day = Денят на Страшния съд да избираш в какъв формат да гледаш (за пореден път):
Оригиналната кино-версия си е доста разпространена и за домашно гледане {особено фенове на дублажите},
но Специалното издание допълва много нови сцени, че дори още по-Разширен "SkyNet" вариант с още една и алтер-кРай,
докато се стигне до пускане на 3Д & 4k, където било възможно да се видят гафове, та е трябвало преправяне спрямо видеокасетите...

Terminator-ът не е включен, защото няма официално удължено издание... и тук настъпват феновете!
Спец-сайт+форум, събира всякакви проекти; но за да не го закрият нелегално, е само информативно:
FanEdit.org/terminator-the-extended-edition/
КРАТКО РЕЗЮМЕ & НАМЕРЕНИЕ: Терминатор №1 като по-завършен филм, разширен с няколко липсващи сцени, които наистина допринасят за изграждането на персонажите и сюжета. По-задълбочено развитие на героя и въвежда Cyberdyne ясно в по-голямата история.
ДАТА на РЕАЛИЗИРАНЕ: от 2OO5 г, но благодарение на нашия човек, вече имаме БГ субтитри.
Аз пък затова реших да (си) направя подробно сравнение за улеснение ^като горепосочените^

С П О Й Л Е Р И : 9 минути добавени сцени!
1 ч : 56 мин : 09 сек — разширена версия
1 ч : 47 мин : 03 сек = официална версия / Remastered

0. Metro-Goldwyn-Mayer Logo в началото (също в края 6", липсват в Ремастеред)
0:00:00-->0:00:09 ~ 9 секунди
Цар-Лъв-Рев @ НЯМА кадър – Форумът позволява до ∞ снимки => да има бройки за важните сцени!
Затова общи картинки за прегледи, маХ-компресирани да са леки; видни за регистрирани и Link-ове за др?


1. След като отива на работа с ежедневни дрехи и се отчита с бланката с имената си Конър, Сара... Показва се врата на шкафче със залепено първото й име САРА [над него има табелка, която не е преведена в субтитрите, дадох на пауза няколко кадъра да я прочета - малко е игра на думи, защото двете английски са синоними job-work: «Обичам моята работа (като занимание) — мразя, че ми е работата (по задължение)» + паникьосано човече ; ] и тогава героинята затваря вратичката, вече с работна униформа и очевидно се е преоблякла ('де - не видяхме?!), после се врътва и застава пред огледало; пооправя си прическата, рокличката - и казва на себе си няколко самоуспокояващи изречения, докато се щипе по бузките ободряващо; след което се обръща и отдалечава...
SARAh: Здравейте! Аз съм Сара и ще бъда вашата сервитьорка... Толкова съм фалшива*, че ще повърна. (така е в суб и наистина звучи като фалш, но релийзърът именува сцената wholesome=(благо)прилична, та не е голяма драма със смисъла)
0:12:20-->0:12:35 ~ 15 секунди


2. Терминаторът след като прострелва първата жена в къщата... Имаме поглед отвън как стои на прага, после той тръгва към улицата и ъгълът на камерата е така, сякаш го наблюдава някой от много ниско и вече виждаме, че минава покрай момченце на тротоара, а отсреща се виждат още хора - дали случайни минувачи или съседи, чули изстрелите в привидно спокоен квартал и да разберат какво става, но при вида на задаващия се батка побягват в обратна посока... а в това време Терминаторът се приближава до паркираната си кола, заобикаля я да влезе и да седне на шофьорското място, след което потегля... БЕЗ ДУМИ
0:16:44-->0:17:05 ~ 21 секунди


3a. След като г-ца Конър се свързва с полицаите и й казват да седне и изчака в бара... Виждаме пред полицейския участък кола, в която вече седи лейт. Тракслър, а Вълкович (неименуван във филма) тъкмо сяда на шофьорското място; черния си проверява пищова, заканва се и слага синя лампа на капака на колата, а шофьорът отговаря и подкарва...
TRAXLER: Да го видим сега колко тежко ще го раздава!
VULKOVITCH: Затегни си колана тогава!
0:34:24-->0:34:34 ~ 10 секунди
+
3b. След като Терминаторът открадва патрулката, където е блъсната кола... На мястото пристигат горните двама и излизат от колата, а отзад на пътя преминава полицейска със сирени...
0:39:26-->0:39:31 ~ 5,5 секунди
+
3c. Докато маневрират из улиците да се измъкнат от патрулките... Бегълците пак профучават покрай спрелите лейтенант и компания - който вижда, че преследваният е със Сара в колата, и заедно със шофьора си и други полицаи се включват в гонката:
TRAXLER (към полицаите): Тръгвайте! Тръгвайте! Хванал я е!
VULKOVITCH (към радио): Тръгваме на запад по Олимпик! Заподозреният е взел заложник!
0:40:39-->0:40:54 ~ 15 секунди


4. След като арестуваният Рийс разказва за Терминатора и себе си: "Само той и аз сме"... Лейтенантът, слушащ разпита от съседната стая, затваря вратата и почва да размишлява, за което партньорът му се опитва да влее разум, не много успешно...
VULKOVITCH: Стига, бе, Ед! Това са приказки на лунатик. Онзи е пълно ку-ку.
TRAXLER: Дано е такъв...
0:55:40-->0:56:00 ~ 20 секунди


5. Докато бягат в коридора на участъка... Рийсара чуват лейтенанта да се провиква, спират при простреляния, а той казва, че Рийс трябва да опази Сара, и му дава пистолета си; след което двамата отново побягват, а Тракслер остава да лежи като гръмнат...
TRAXLER: Рийс! Тя трябва да остане жива! Направи, каквото трябва да се направи!
3~сек. началото на сцената е алтер–дубъл в ремастеред-изданието, забележимо само при сравняване:
1:04:37-->1:05:00 ~ 23 секунди


6. След като Терминаторът вижда в откраднатото й тефтерче адрес за "Хижата на мама"... Сара се обажда на майка си от телефонна кабинка край пътно заведение и я убеждава да се укрие именно в тяхната хижа, като внимава Рийс да не я види. След обаждането поглежда телефонен указател, сеща се нещо и разлиства да намери "САЙБЪРДАЙН СИСТЕМС", и скъсва страницата с адреса им. После изтичва при Рийс, който се опитва да поправи кола. Тръгват да вървят и тя му разкрива плана си да унищожат технологичната компания, за да предотвратят войната. Когато Рийс не се съгласява и се сдърпват, Сара побягва в местността. Кратка гоненица, понеже той успява да й пресече пътеката и се сборичкват на земята. При опит жената да го удари, мъжът вади пистолет и се прицелва в нея, а тя сякаш е съгласна да я застрелят и с всичко да се свършва. После Сара започва да се обяснява, че просто е уплашена и не иска да живее в постоянен страх. Тогава Рийс се разчувства, че не е част от този свят и е сбъдната мечта да види всичко наоколо нормално преди апокалипсиса. Сара заявява, че поне могат да опитат да променят съдбата, и пратеникът се съгласява...
SARAh: Знам, мамо. Веднага щом мога... Знам! Мамо... Мамо, не мога да говоря сега. Не, аз съм добре. Просто не би трябвало да разговарям, с когото и да било. Искам да ме послушаш! Вземи си малко багаж и отиди в хижата ни за няколко дни. Не казвай на никого! Не задавай въпроси, искам просто да го направиш! Добре, не мога да говоря точно сега. Ще ти се обадя по-късно, ако мога. Трябва да тръгвам. Чао! "САЙБЪРДАЙН СИСТЕМС"? До-обре-е...
REESE: Трябва да намерим кола.
Не, прибери оръжието! Аз ще се справя с това. Мога, наистина! Виж какво открих!
Какво е това?
"САЙБЪРДАЙН СИСТЕМС". Не са ли те?!
Какво за тях?!
Чуй следното - Те изобретяват това революционно нещо... му-у...
"Мулекулярна памет".
Точно това! И се превръщат във високотехнологичен доставчик за Правителството. Нали така?
Да, това ме информираха.
Можем да ги изпреварим копелетата! Ще ги вдигнем във въздуха и все едно нищо никога не се е случвало.
Не, това е тактически опасно! Трябва да се покрием.
Не, Рийс! Помисли само! Можем да предотвратим войната! Няма кой друг. Не можем да отидем при властите! Ще ни вкарат в ареста и отново ще ни намери! Трябва сами да се справим.
Не това е мисията ми.
Слушай! Разбери, че аз не съм военен обект! Аз съм човек и не ме притежаваш!
Тръгвай!
Майната ти! Пусни ме!
Сара! Сара!
Давай, стреляй! Направи го и да се свършва! Исусе Христе, Рийс! Не виждаш ли, че съм изплашена?! Не искам да прекарам целия си живот, чакайки това нещо да ме хване! Да поглеждам винаги през рамото си, дали няма да изскочи отнякъде! Рийс? Рийс!
Аз не съм част от това място. Не беше редно да го виждам. Все едно е сън. Това! И това... И ти... Толкова е красиво! Боли, Сара! Толкова силно боли! Не можеш да разбереш! Няма го! Всичко! Това го няма! Нищо не е останало!
Ами, можем да я променим, Кайл! Поне можем да опитаме. Няма Съдба, освен това, което ние правим за себе си. Нали така? Какво ще кажеш?
Добре.

1:16:28-->1:20:46 ~ 4 минути и 18 секунди


9~сек. Последвалата сцена пък е различна единствено по подрязването спрямо Remastered:
1;14;34-43 там се вижда повече от краката на Терминатора и пода на коридора,
1;20;46-55 тук е обхванато мъничко по-нагоре към тавана и лампите!

https://img.imghosting.biz/489/239a047238be...7d982fb0e69.jpg


7. След репликата "Още 6 и ще започнем с възпламенителите" и Рийс става до мивката, сцената продължава... Сара седи, прави още самоделни взривни устройства и говори за всички нормални за времето неща, които Рийс може да види/направи; а щом споменава Хот-Дог, дошлият от бъдещето явно не е ял "запеканки — дълги като дакели" и направо си му звучи като „загорели помияри“, израснал насред войни... Той пак сяда до масата, майсторейки нещо-си... и продължават разговора относно бъдещето, при което той хваща ръката й да погледне часовника й, за да я посъветва да легне да поспи, докато той довърши - тогава тя става от стола...
SARAh: Знаеш ли, мислех си... толкова много неща могат да се правят, веднъж да приключим с това. Възможностите са удивителни. Сред тях са Дисниленд, плаж, филми... всякакви вкусотии, пуканки и 30-саниметрови Хот Дог.
REESE: "Топло куче"?!?!
Хот Дог... Никое от тези неща не си видял да се случват. Тук си, но всъщност не си. Където и да отидеш, носиш войната със себе си.
В моя живот е нормално.
Искам да приключи за теб.
Не ми се струва възможно.
Искам да приключи и за мен. Чувствам се все едно съм прекрачила някаква невидима линия. И сега съм в твоя свят. В който сме ти, аз и той. И никой не би могъл да ни помогне, нито да разбере.
Вече минава 2ч. след полунощ. Ще ти дам 4 часа да поспиш, ако искаш. Аз ще довърша тук.

1:24:26-->1:26:02 ~ 1 минута и 36 секунди
+
8. След интимната им сцена, последно с преплетените им пръсти и кадърът се затъмни... Картината просветлява и виждаме Рийс да лежи по гръб с ръка на челото, а Сара се е излегнала настрани до него и го гали по голите му гърди. При което той се сепва и пита какво става, разменят закачливи фрази, почват да се кикотят и пак да се целуват...
REESE: Какво правиш?!
SARAh: Казва се "гъделичкане". След секунда ще молиш за милост.
Не мисля, че ми харесва много!
Предполага се, че не трябва...

1:30:34-->1:31:06 ~ 32 секунди


9. След като Конър е качена на носилка, бутват я и тя изрича "Кайл!"... Някакъв следовател намира покрай Терминирания неговия чип и докато се вглежда в детайлите, полицай минава и го предупреждава да не пипа нищо преди следствието. Инспекторът потвърждава, после се приближава до учен и му показва с почуда микропроцесора. Научният работник предполага, че е японско, и му е възложено да го проучи по-добре - и сякаш го прикрива в ръката си, когато покрай тях минава полицай...
Вижте, казах да не се пипа нищо, докато не приключим! Разбрахте ли?
Да, г-н полицай!
Какво е това?
Микрокомпютърна платка. Но никъде не съм виждал подобно нещо!
Наистина. Японска изработка, може би!?
Вземи се поразрови какво можеш да откриеш, още в понеделник сутринта.
Добра идея!

1:48:14-->1:48:46 ~ 32,5 секунди
...9~сек. продължава как вече са извели с носилката Сара и я вкарват в линейка, а щом се затворят задните й врати... Виждаме кадър отстрани на линейката, която потегля, между 2 патрулки; няколко полицаи сноват пред камерата, която плавно се издига и показва надписа на сгрАДАта: САЙБЪРДАЙН СИСТЕМС!
1:48:55-->1:31:06 ~ 32 секунди


=====================================================================
наКРАЯ не по значение за разните му издания вж. разликите => https://caps-a-holic.com/c_list.php?c=120
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.